Möten, handlingar och protokoll

E-diarium

Sedan 1 januari 2015 hittar du kallelser, möteshandlingar och protokoll för våra nämnder och utskott i vårt e-diarium (undantag är samhällsbyggnadsnämnden).

Sök mötestillfällen i Gnosjö kommuns diarium.

Protokoll för samhällsbyggnadsnämnden.

Protokoll för räddningsnämndenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Protokoll för valnämnden.


Webbsändningar av kommunfullmäktige

Här kan du ta del av våra webb-tvsändningar från kommunfullmäktige. Vi direktsänder och eftersänder kommunens fullmäktigemöten.


Sammanträdesdatum

Här kan du se tid och datum för nämnds- och utskottssammanträden under 2018.PDF

Äldre protokoll

Här finns protokoll från sammanträden fram till december 2014.

Sidansvarig: Christian Bagan

Senast uppdaterad: 2018-04-04

Registratorer hos kommunstyrelsen
Ann Lindahl
tel 0370-33 10 12
ann.lindahl@gnosjo.se

Carola Bergquist
tel 0370-33 10 13
carola.bergquist@gnosjo.se

Therese Ebbesson
tel 0370-33 10 51
therese.ebbesson@gnosjo.se

Registrator hos socialutskottet
Margareta Haglund
tel 0370-33 12 88
margareta.haglund@gnosjo.se

Registrator hos kultur- och utbildningsutskottet
Elisabet Knutsson
tel 0370-33 11 48
elisabet.knutsson@edu.gnosjo.se

Registrator hos samhällsbyggnadsnämnden
Wendela Yang
tel 0370-33 10 96
wendela.yang@gnosjo.se

Registrator hos räddningsnämnden
Yvonne Thelin Karlsson
tel 0371-811 62
yvonne.thelin.karlsson@gislaved.se